Polski producent Kompozytu Drewna
Pn-Pt: 09:00 - 17:00

Kompozyt Drewna EkoTeak

Kompozyt swoim wyglądem i zapachem przypomina drewno, jednak różni się od niego swoimi właściwościami. W celu przerobienia drewna o niskiej wartości użytecznej na produkt wysokiej klasy, półprodukty połączone są ze sobą termoplastyczną żywicą. Dzięki temu połączeniu kompozyt NIE ABSORBUJE WODY, przez co staje się bardzo wytrzymały na niekorzystne warunki atmosferyczne. NIE WYMAGA KONSERWACJI ani impregnacji, nie ma potrzeby odnawiania go po okresie zimowym.

Raz zabarwiony pozostaje w tym samym kolorze na długie lata, co oprócz walorów estetycznych ma także wymierne korzyści finansowe. Kompozyt może być łączony w taki sam sposób jak drewno za pomocą śrub, gwoździ lub wkrętów. Do jego montażu stosowane są podobne narzędzia i akcesoria. W swoich realizacjach stosujemy innowacyjny i nowoczesny, ale zarówno bardzo popularny system montażu klipsowego.

Klasyfikacja ogniowa ITB

Klasyfikacja ogniowa w zakresie reakcji na ogień określa właściwości ogniowe Kompozytu Drewna EcoTeak jako klasa Bfl oraz w zakresie wydzielania dymu jako s1 (według normy PN-EN 13501-1+A1:2010). Kompozyt Drewna EcoTeak zaklasyfikowany został jako materiał TRUDNO ZAPALNY – SŁABO ROZPRZESTRZENIAJĄCY OGIEŃ

W związku z powyższym, systemy tarasowe z Kompozytu Drewna EcoTeak mogą być stosowane w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym bądź systemem antyoblodzeniowym. 

Zalety EkoTeak

w pełni ekologiczne, podlegające w 100% utylizacji;
odporne na działanie warunków atmosferycznych;
wysoce trwałe na zewnętrzne siły mechaniczne;
ognioodporne, antykorozyjne;
odporne na działanie insektów;
całkowity brak absorpcji wody;
nie pęcznieje;
nie butwieje;
brak drzazg i spękań;
z antypoślizgową powierzchnią;
nie wymaga zabezpieczania olejami czy lakierami.
łatwe w montażu, pielęgnacji i obróbce.

+ Punktów dystrybucyjnych
% Zadowolonych klientów
m2 Zamontowanych tarsów
+ Lat gwarancji

Certyfikaty

 

atest2